­

Tühja ämbrit ka ei või tassida?!

March 13, 2020

Töötan hetkel nii cellaris kui ka kaalumajas. Vahepeal sadas vihma ja veokeid ei tulnud mitu päeva sisse. Olen kuus päeva nädalas 12 tundi päevas saanud viimased kaks nädalat töötada. Mis on rahaliselt väga hea, aga mul on pidev väsimus. Mulle tundub, et mul oli öösel palju lihtsam töötada, energiat oli rohkem ja oli tunne, et jõudsin päeva jooksul ka rohkem ära teha. Nüüd päevases vahetuses on hommikul raske ärgata, tööl olen kogu aeg unine (pausidel võitlen laua taha magama jäämisega) ja peale tööd jään kiirelt magama. 

Arvasin, et päevavahetuses on asjad natuke karmimad kui öises, aga tuleb välja, et üsna leebed vahetused mõlemad. Päevases peab vaid veinimeistritel silma peal hoidma. Nalja saab korralikult. Näiteks kui kedagi raadiosaatjas hõigatakse ja ta ei vasta, siis keegi ütleb raadiosse "This is Marcus. I can't answer the phone right now. Please leave a message after the peep. PEEP." Ja teine ütleb "Hey, Marcus. If you have time, please give me a call back. Bye."  Ehk siis eesti keeles 1. "Olen Marcus. Ma ei saa praegu telefonile vastata. Palju jäta sõnum peale peepi. PEEP." 2. "Tere, Marcus. Kui sul on aega, siis palun helista mulle tagasi. Head aega.". Siukseid raadionalju on palju, iga päev olen saanud kõhutäie naerda. 

Samamoodi on osadel poistel vahele jäämise mäng, et kui jääd teisele telefoni kasutamisega vahele, siis pead 30 kätekõverdust tegema. Lõunapausidel käib suur laulude ära arvamine ja soovilaulude esitamine. Ükskord sain naerukrambid seetõttu, kuidas üks teine töötaja käitus. Look busy ehk näe töökas välja on Austraalias väga populaarne teema. See teine töötaja tõttas kiirel sammul tankide vahele suur voolikuvõti (nagu mutrivõti) käes. Ta peaaegu, et jooksis ja väga tõsine nägu oli ka ees. Sellegi poolest võtsin ta rajalt maha ja küsisin, mis ta tegema peab. Kuna mul endal polnud midagi teha, siis lootsin appi minna. Ta aga ütles, et "I just look busy." ehk "Ma ainult näen töökas välja." Peab ütlema, et tal tuli see väga hästi välja. Paar päeva tööl olidki väga aeglased ja mitte midagi polnud teha. Kõik teesklesid, et neil on midagi teha. Hea, et meid koju ei saadetud. 

Pealkirja all mõtlen seda, et olen oma vahetuse ainuke tüdruk ja vahest pean võitlema, et saaksin kasvõi tühja ämbrit tassida. Algul oli päris keeruline, jäi mulje, et pean neile tõestama, et ma pole suhkrust ja maasikavahust tüdruk, kes ka udusule peale kokku variseb. Nüüd õnneks on juba aru saadud, et ma võin neid 25kg kotte vabalt tassida ja ei ole vaja midagi kukununnutada mind. Ma tulin siia tööd tegema, mitte teiste vassimist käed puusal vaatama.

Kaalumajas tunnen, et saan iseendale kasulik olla. Kuna veokite vahel on palju vaba aega, siis ma olen korralikult tegelema hakanud investeerimise uurimisega. Jälgin blogipostitusi ja kohe saab läbi loetud J. Roosaare raamat "Aktsiatega rikkaks saamise õpik", mis on mulle väga palju kasulikku infomatsiooni andnud. Enne polnud mul peale 12-tunnist vahetust kodus jaksu tegeleda asjaajamisega, aga nüüd saan seda kaalumajas teha küll ja veel. Eriti nüüd on see vajalik, kui siin hakkab töö lõppema ja on vaja leida midagi muud. Arvatavalt on veel 2-3 nädalat tööd.

Tegelikult kutsus üks veinimeistritest mind ühel hommikul vestlusele ja ütles, et nad on huvitatud mulle töö pakkumisest pikemaks ajaks. Ütlesin, et mul on ilmselt aprilli lõpus teine töö ootamas, aga et mõtlen sellele. Tegelikult ma olen 99% kindel, et ma ei taha siia kauemaks jääda. Mul on ühe töötajaga siin korralikult probleeme olnud ja tuleb välja, et see veinimeister on sellest teadlik. Ta ütles, et teab, et siin on toksiline keskkond, aga nad näevad vaeva, et asja parandada. Ütles, et peale hooaega on siin töö viis päeva nädalas ja kaheksa tundi päevas, mis on umbes 800$ nädalas, praegu saan 1700$ nädalas. Ehk siis üsna lahja, aga oleks hea variant, kui tööd niikuinii kohe ei leia. Eks vaatab, mis siin selle tööga saab. 

Samuti sain ühel päeval teada, et teise vahetuse tüdruk on iga päev kahe nädala jooksul käinud ülemustega rääkimas, et mind tagasi öövahetusse pandaks. Mina ei teadnud asjast midagi. Eks muidugi oleks tore olnud öövahetuses olla, aga mis seal ikka. Neil on mind kaalumajja vaja ja see on ainult päevases vahetuses. Nüüd esmaspäevast on minu vahetus tööl samal kellaajal 6-18, aga öine vahetus tõsteti nüüd varasemaks 12-24. Mis tähendab, et oleme tööl kuus tundi samal ajal. Veits paneb mõtlema, kas see on hea, sest juba praegu ei ole väga cellaris midagi teha, mis siis saab, kui kaks vahetust on samal ajal tööl.

Vahepeal töötasin töökojas kaks päeva. Ühele veinimeistrile see ei meeldinud ja keelati ära. Ma olin muidugi rõõmus, sest ega mulle seal nende inimeste pärast tegelikult ei meeldinudki.  

Võtsime pressi (surub viinamarjadest mahla välja) seest screenid ehk need metallist osad ära. Ma pressisin need selle masinaga sirgu. 


Samuti pesin ma pressis need screenide tagused ära. Kolm tundi võttis ühe pressi pesemine aega ja tegin ära kaks pressi. Pidin ronima lindlile ja lindilt läbi avause pressi. 


Must press. 

Puhas press. 

 Tankidest näidiste võtmiseks kasutame 750ml pudeleid ja 250ml topse. 


Puhastasin toodet purust ehk ühest voolikust lasin veini läbi suure sõela ja teisega juhtisin tanki tagasi. 



Yeast ehk pärm. 


Igal tangil on kraan, tuleb vaid teada, mis kraam kus on, sest mõnes on soppa, mida ei kannata juua. Leidsin tangi, kus on väga hea viinamarjamahl, nüüd vahest käin seal salaja pudelit täitmas. Veinist ma vaimustuses ei ole. 

Rohkelt ohutuskoonuseid, et olla ekstra turvaline.  




Selle masinaga saan mõõta baumet ehk suhkrusisaldust ja temperatuuri.  

Paberimajandus. 

Graafik jälgimaks, mis kell mis farmi veokit on oodata. 

Vahendid viinamarjamahla proovide võtmiseks. 

Minu pesa. Võtan kaalumajja oma läpaka kaasa. 
13.03.2020

You Might Also Like

0 kommentaari