­

Tik-tik-tiks

January 20, 2020

Minu viimane tööpäev oli 19. detsembril, seega olen praeguse seisuga kuu aega töötu olnud. Kurb ja masendav. Tulin küll aasta alguses suure hurraaga Griffithisse õnne proovima, aga kuidagi pole õnnestunud saada tööd kiirelt. Olen saanud palju pakkumisi (list postituse lõpus), aga kõik tööd algavad alles kas jaanuari lõpus või veebruaris. Nende töödega seoses lubasin mitmele tööandjale, et tulen neile tööle, aga nüüd praeguse seisuga olen osadele neist ära öelnud, et plaanid muutusid. Oma otsuses, mis saab, pole ma aga ikka veel kindel. Just seetõttu olengi üritanud oma kaardid kätte jätta, et kui kuskil töö ikkagi ei sobi, siis saaksin kohe uude kohta liikuda. 

Enamik intervjuud on toimunud telefoni teel. Ühe kõne võtsin kogemata hommikul poolunes vastu, ja avastades, et keegi teisel pool toru üritab minuga kontakti saada, panin kõne kiirelt kinni. Olin alles ärganud ja kuna haigusest taastumine võttis mul kaua aega, siis oli hommikul hääl päris null. Jõin kiirelt vett ja helistasin tagasi. Wickhami veinitehase intervjuul käisin kohapeal. Mind intervjueeris viis inimest, kellel kõigil oli minu CV käes. Pommitasid mind küsimustega eelnevate tööde osas, miks ma sellele töökohale sobin, mis on mu tugevad küljed, kas ma olen kunagi millegagi eksinud jne. Korralik intervjuu. Õhkkond oli siiski hea, tegime nalja ja rääkisime niisama maast ja ilmast. 

Selle tööintervjuu lõpus sain aru, et ma olen enesekindlamaks muutunud. Põhimõtteliselt pidin ju end maha müüma kui head töötajat. Ma tegelikult jätsin endast palju enesekindlama mulje, kui ma tegelikult olen, sest kui intervjuul tulid jutuks eelistatud rollid, siis mulle öeldi, et ma jätan hea tiimiliidri mulje. Enesekindlusega on mul terve elu probleeme olnud nii inimestega suhtlemisel kui ka esitustel (klaver, klassi ees jne), aga nüüd suudan kuidagi asja vabamalt võtta. Võib isegi öelda, et minust on saanud natuke nagu pohhuist. Aussis on seda lihtsam rakendada, sest kui näiteks töövestlusel lähebki megahalvasti, siis ma tean, et ma ei näe neid inimesi enam niikuinii enam kunagi. Tiimiliidrist on minu puhul asi muidugi kaugel.

Elamise kohta nii palju, et seis pole enam nii hull. Algul mind tohutult häiris, kui palju majaomanik mu toas käis. Ta tegi juba ise ka nalja, et varsti oleme parimad sõbrad. Vahepeal jagasin üheks ööks tuba Eesti poisiga ja nüüd jagan tuba Belgia tüdrukuga. Varsti peaks meie tuppa lisanduma veel üks tüdruk. Eks näis, mis seis siin jääb. Vaikselt hoian muudel majutusvõimalustel ka silma peal, aga ma nii hullult siit ära põgeneda enam ei ürita.

Kuu aega suhteliselt tegevusetust. Tohutult Netflixi, veidike väljas käimisi, natuke investeerimise kohta uurimist ja muud. Üks eestlane pakkus, et võib mulle igavuse peletamiseks kaks puslet anda, aga mul pole pinda, millel neid kokku panna.

 Nummi väike tegelane mul toas.

 Tatar ja kurk 🙏


Hermit's cave.














 Huvitavad kaardid majakaaslasel.

 Eesti poisi juures piljardit mängimas.


Majapeol. Majaomanik ütles, et ma pean nende juurde kolima, aga ega ikka ei tüki sinna peomellu elama küll

Google Maps pani kaardile täpikesed, kus ma 2019. aastal käisin.

Minu pakkumised, millest enamik olen praeguseks hetkeks ära öelnud:
  1. Kagome tomatifarm - tahavad forkaluba, mille tegemine on mul hetkel keeruline, sest mul ei tule 100p isikutõestust kokku. Muidu saadud pakkumistest oleks see kõige parem. 70h nädalas ja 30$ tunnis. Ütlesin sealse koha ära.
  2. Wickham Hill veinitehas - detailid selguvad 23. jan, kui toimub sissejuhatav päev. Öövahetus, 10-12h päevas ja 5p nädalas (väike tõenäosus, et saab nv töötada). Palganumbrit ma ausalt öeldes ei teagi. Läks meelest uurida ja nüüd on seda juba veider küsida. Vast öeldakse seda sissejuhataval päeval ka. Ülemus ütles, et üks suur leping jääb neil vb sõlmimata, st viinamarju tuleb vähem sisse. 
  3. Westdama meierei - 25$ tunnis ja 40h nädalas. Sinna ütlesin kohe kindla ei, sest tunnen, et see töö pole kohe üldse mulle. 
  4. LDC puuvillatehas - 5p nädalas, 10-12h päevas ja peaksin kolme tehase vahet sõitma. Hooaeg ei ole kiita. Seal olen enne töötanud.
  5. Dimchurch viinamarjaistandus - töö algab alles veebruari lõpus ja kestab vaid 6 nädalat. Palga kohta info hetkel puudub.
  6. Mingi viinamarjaistandus Griffithis - 20-22$ tunnis, 8-10h päevas ja 7p nädalas (vabad päevad vahepeal). Ütlesin, et ei lähe sinna.
  7. Casella pudeliliin - öeldi, et tundide osas on asi nigel. Palka ei küsinud, ütlesin koha kohe ära.
  8. Agri Labour mandlifarm - 28,..$ tunnis, umbes 12 tundi päevas ja umbes 6p nädalas. Ütlesin koha ära.
  9. Olam mandlifarm - tükitöö, mul pole õrna aimugi, kuidas nad seda tööd tükitööna maksavad. Väidetavalt võib nädalas teenida 1000-3000$. Rohkem infot veel ei ole, pidid saatma varsti.
  10. Orhideefarm - tehti lihtsalt pakkumine ja ma ütlesin kohe ära.
  11. Rombola Family Farms pakkimistehas - palju tunde, töö peaaegu iga päev ja kui ma ei eksi, siis umbes 24$ tunnis. 

20.01.2020

You Might Also Like

0 kommentaari